"If you can dream it, you can DO it."
-Walt Disney

DĚLÁNÍ TLUSTÝCH ČAR

9. října 2017 v 1:08 | WiXXie |  Myslánka
V životě jsou lidé, kteří přijdou a odejdou. To přicházení je vždy zábavnější a člověk při něm má většinou radost. Odchody bolí. Ať už je to z jakéhokoli důvodu. Někdo, kdo do té doby do našeho života patřil, je najednou pryč a nikdy nevíme, jestli se ještě někdy vrátí.


Jenomže tyhle odchody jsou dost často to nejlepší, co pro sebe můžeme vzájemně udělat. O čem chci mluvit a proč? V posledním půl roce jsem udělala tlustou čáru za pár lidmy a ačkoli mě to v první chvíli mrzelo a bolelo to, jsem teď paradoxně ráda. Jeden případ je (teď už bývalá) kamarádka, druhá jedna část rodiny.

Proč o tom píšu? Ani nevím. Prostě to jen potřebuju zformulovat a když už to dělám, tak proč to nedat na blog.
A důvod "rozchodu"? U obou různý. S kamarádkou to je dlouhý příběh, který tu nechci vyprávět, protože je dost osobní, ale základ je ten, že jsem měla delší dobu pocit, že si navzájem už nečiníme dobro, ale naopak jsme měly jedna ke druhé výhrady a jelikož nejsem typ, který by se rád hádal, jen jsme na sebe nepřímo prskaly. Neumím dělat tyto zásadní kroky typu "už se s tebou nechci kamarádit", takže když nakonec přišel impulz z její strany, vlastně jsem si hrozně oddechla a uvítala jsem to. Ano zabolelo to, přecejen několik společných let a tolik zážitků nemám jen tak s někým, ale vlastně mi tím prokázala službu. Ještě mi pár měsíců trvalo, než jsem se dokázala odprostit od toho, abych se zajímala, zda důvod mých výhrad stále ještě pokračuje, protože přecejen společní přátelé nám zůstali a tu a tam se ke mně donesly nějaké informace. Osobně si myslím, že mezi námi dvěma zkrátka došlo k naplnění účelu přátelství a když se to stane, nemá smysl v přátelství dál pokračovat. Asi nemělo být navždy. Upřímně doufám, že je šťastná a má se dobře a kdo ví, třeba se naše cesty znovu zkříží.

Jiný případ je rodina. Tam došlo k totálnímu nepochopení mých činů, které jsou zásadní pro můj život. Ve chvíli, kdy měl jeden rodinný příslušník potřebu zkazit mi celé narozeniny naprosto neurvalou SMSkou a nakonec mi bylo nejmladším členem rodiny řečeno zaobaleně cosi o tom, že nejsem dobře vychovaná a byla zpochybněna má inteligence, chvíli jsem v němém úžasu zírala, jak je vůbec možné, že existují takhle povrchní lidé, kteří se považují za smetánku (ač nejsou) a za skvost inteligence (ačkoli inteligentní lidé většinou chápou umění). Inu, rodinu si člověk nevybírá, ale už si pak může zvolit, zda s ní chce, nebo nechce mluvit. Během tohoto roku jsem několikrát uvažovala, zda jde vynechat rodinu ze svého života, protože abych byla upřímná, tahle část rodiny mě zkrátka nebaví. Nebaví mě poslouchat neustálé pomluvy celého jejich okolí, odsuzování a posuzování všech lidí kolem sebe, když před vlastním prahem si nezametou. Takže opět se stalo to nejlepší, co mohlo, protože já jsem konečně mohla sundat masku, zvednout prostředníčky a říct, co si myslím.
Neumím se hádat, ale umím dělat tlusté čáry za lidmy. Vymazat je ze své hlavy i ze svého srdce a neznat je. Je to tvrdé? Asi ano, ale určitě je to lepší než se utápět v nějakých depresích, nebo nenávisti vůči někomu. Umím jim poděkovat za všechny lekce a za to dobré, co mi do života dali, protože pár věcí rozhodně bylo, ale není potřeba udržovat si v životě násilím někoho, kdo už svůj účel splnil. Když se zavřou jedny dveře, otevřou se jiné.

Kamarádce přeji ze srdce to nejlepší do života, třeba se jednou zase sejdeme, až se navzájem pochopíme.
Rodině přeju, aby ten pád do reality, který je nepochybně jednou čeká, moc nebolel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 VampireNightmare VampireNightmare | Web | 9. října 2017 v 2:33 | Reagovat

To znám moc dobre O_O

2 Kleo Báthory Kleo Báthory | Web | 13. října 2017 v 1:50 | Reagovat

Ako keby si opísala môj posledný rok a pol

3 wixxie21 wixxie21 | 13. října 2017 v 9:10 | Reagovat

[1]: Bývá to náročné... ale potřebné

4 wixxie21 wixxie21 | 13. října 2017 v 9:11 | Reagovat

[2]: Obdobíčka :) Taky je mívám. Vymazala jsem ze života víc lidí, ale tihle se mě dotkli nejvíc.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama