"If you can dream it, you can DO it."
-Walt Disney

LIŠKOVÁNÍ

25. února 2017 v 17:25 | WiXXie |  Myslánka
Většina lidí tomu říká depka. Já tomu říkám nerovnováha mezi liškou a lvem a čím častěji se vrací, tím rychleji ji dokážu rozpoznat a zahnat. Ale aby to dávalo smysl, začnu od začátku.

V mé duši se nachází dvě zvířata. Liška a lev. Liška je ta úzkostná, nenamalovaná holka, která tráví letní dny bez bot a bez podprdy v lese. Sní o jednorožcích a vílách, věří v pravou lásku na celý život, doufá, že jednou bude skvělou maminkou a nejradši by bydlela někde na samotě obklopená deseti psy a ideálně bez elektriky.
Lev je ta sebevědomá sebestředná ženská, která nosí lodičky, kabelku na předloktí, na 70 % populace se ani nepodívá, na dalších 20 % pohlíží z patra a těch zbylých 10 % má "to štěstí", že je před nimi normální a směje se každý kravině. Tvrdí, že muže nepotřebuje, protože je dost silná sama o sobě, chce kariéru a psaníčko Chanel.
Moje reálné JÁ je někde uprostřed. A jelikož celý svět je podle mě o hledání rovnováhy, i v tomhle případě stojí liška a lev každý na jednom konci pomysleného provazu a přetahují se o vedení.

Před zhruba dvěma týdny jsem se začala cítit divně a až teď, retrospektivně, mi dochází, proč tomu tak bylo. Přestala jsem být sama sebou a sama se sebou. Už zase jsem naskočila do nějakého podivného rozpoložení, kdy mi víc záleželo na tom, co si o mně myslí ostatní a jak působím na své okolí. Prostě se ve mně až moc probudil lev. A to prostě nejsem já. Mám svůj okruh přátel, kterým říkám vtipné historky a s kterými sdílím svůj život, mám blog, kam dávám poznatky a myšlenky a zaručuje mi alespoň trochu anonymity. Používám Instagram, kde si občas honím ego, ale nic z toho nechci dávat na svůj osobní Facebook. Nepotřebuju lajky kamarádů, abych věděla, že mě mají rádi a vlastně mě unavuje čekat na ohlas na nějakou fotku, která ani není tak zajímavá, jak se na první pohled zdálo. Už zase jsem se začala až moc virtuálně odhalovat a to nechci. To nejsem já.
S hrůzou jsem navíc vypozorovala změnu v oblékání. Jo, ráda se čančám a ráda se cítím hezky, ale když jsem došla tak daleko, že jsem si večer připravovala oblečení na druhý den s myšlenkami "tak zítra budu XY"... Pardon, to taky nejsem já. JÁ ráno vstanu a podle toho, jak se cítím, si buď vezmu růžový šaty se spodničkou a lodičky, namaluju si pusu a celý den hážu cukrbliky na všechny strany, nebo si natáhnu rifle a tričko s nápisem, nahodim maximálně tak řasenku a bitch face a za celej den zamrmlám maximálně "čau".

Tohle nepíšu proto, abych se vypovídala (no možná trochu), ale spíš proto, abych dala najevo, že je fakt naprosto normální, být občas mimo sebe. Ale neni to úplně dobrý... A když si to uvědomíte, že jste mimo sebe, je potřeba s tím něco dělat. U mě funguje sport. Běh a jóga mě zase vrátily do normálu. Už zase jsem si uvědomila proč píšu blog, proč ráno vstávám, proč maluju, proč si píšu deník, proč se snažím aspoň 15 minut denně trávit venku, proč uklízím, lakuju si nehty a trhám obočí... Všechno to dělám kvůli jedný jediný osobě.

Kvůli osobě, kterou mám v úctě, kterou miluju z celého srdce, které si vážím a které neustále dávám feedbacky, aby se mohla zlepšovat v tom, co dělá. Kdo to je? Tak to zkusíme jako cvičení.

Zvedněte se a dojděte k nejbližšímu zrcadlu. Tam uvidíte osobu, která stojí za to, abyste ráno vstali, šli běhat, mysleli na to, co sníte, nalakovali si nehty, uklidili si byt, malovali a cokoli dalšího. Protože až když milujete z celého srdce sami sebe a záleží vám hlavně na vás samotných a na tom, co si o sobě myslíte vy, teprve tehdy máte v sobě tolik lásky, že jí můžete dát i okolí. A tím nemyslím jen patnerskou lásku. Ta je třeba pro mě až jedna z těch méně podstatných, je fajn, ale dá se bez ní žít. Já myslím hlavně lásku ke svým mazlíčkům, přátelům, rodině... No a pak až se třeba můžete zaměřit na nějakýho toho partnera. Však ono to nějak dopadne. Vždycky to nějak dopadne. A nejlíp jak jen může, pro všechny strany.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama