"If you can dream it, you can DO it."
-Walt Disney

JÁ TAKY DRIFTUJU??

4. února 2017 v 15:26 | WiXXie |  Myslánka
Víte co je to driftování? Nemyslim to, co dělal Vin Diesel v Rychle a zběsile 3, myslim to na ledové kře, někde u severního pólu, tak jako driftují členové první české polární výpravy v Cimrmanovském Dobytí severního pólu. Člověk prostě pluje na ledové kře a je proudem pomaličku unášen. Po kře se můžete pohybovat, ale opatrně a pomalu, jinak jí rozpohybujete moc a utopíte se.

A přesně takhle podle mého fungují vztahy.


Vztah je jako ledová kra a na ní stojí dva lidi. Každý na svém konci. Jejich cílem je dostat se doprostřed, k sobě, a poté driftovat společně a dodriftovat až na konec světa, kde leží Aslanova říše, nebo tam prostě spadnete do prázdna vesmíru, jak chcete. Nicméně hlavní pointa je, že když se chcete dostat k sobě, máte v podstatě jen jednu možnost jak to udělat správně.

Samozřejmě já jsem primárně přeborník na to, jak se to nedělá.
Příběh a) S panem XY jsme se chtěli. A tak jsme do vztahu vlítli rovnejma nohama. Jak to vypadalo na naší kře? Dvě osoby, co se sotva znají udělali tři obrovský skoky a octli se u sebe, přesně tak, jak chtěli. Jenže těmi skoky se kra rozpohybovala až moc, a tak se potopila. Kdybych už tehdy věděla, co vím teď... No vlastně, by to dopadlo úplně identicky, protože jsme byli až moc rozdílní, ALE postupovala bych pomalu. Dala bych mu prostor a sama bych chtěla prostor. Výsledek tohohle "vztahu" byly bohužel šrámy na duši i na obličeji onoho nešťastníka. Dodneška mě ono ublížení mrzí, ale nedá se s tim nic dělat.

Příběh b) To je taková ta naše klasika žen. Chtěla bych říct, že hlavně žen ve znamení Panny, protože moje milované Panenky, které mám kolem sebe, jsou naprosto totéž, co jsem bývala já v tomhle ohledu. Chceme VŠECHNO a HNED! A vypadá to tak, že jakmile se na naší kře objeví někdo novej, vesele přiskotačíme až k němu. Vyvineme veškerou energii, veškerý emoce a dáme do toho 150 % sebe. Druhý nedostane prostor a hlavně těmi našimi obřími skoky směrem k němu, ho vystrašíme natolik, že začne uskakovat zpět... A my jsme pak nešťastné a zoufalé, cože jsme to zase udělaly špatně? No.... všechno.

A upřímně? Myslím, že teď jsem konečně došla k rovnováze. Konečně mi došlo, jak kra funguje a vroucně si přeju, aby moje kra driftovala směrem k Aslanově říši. Na kru jsou totiž potřeba dva. Oba investují energii, čas, city a po malých krůčcích míří k sobě. Když udělá jeden krok dopředu, měl by počkat, až totéž zopakuje protistrana a potom je nejlepší nechat kru, aby si na ten pohyb, který právě proběhl, zvykla. Potom teprve můžeme/můžete/můžou pokročit znova. A znova. A znova. A těmi krůčky myslím vlastně to nejkrásnější, co na vztahu je a na co pak může člověk vzpomínat i po padesáti letech... Nesmělé pohledy, úsměvy, nevinné "ahoj", lehké zakoktání se, nezvladatelný třes rukou, když je u vás druhá osoba blízko, první opatrné "náhodné" doteky... Prostě začátky. Tak pokud někdo takový existuje, směle do toho, ale myslete na kru. Aby byla pevná a nepotopila se, je potřeba na ní chodit pomalu.

Já si plavu po svým a koupila jsem si do novýho bytu dva noční stolečky! A to považuju za ten největší znak svojí připravenosti :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hrobárova Dcéra Hrobárova Dcéra | Web | 4. února 2017 v 16:03 | Reagovat

Zaujímavý obraz. Ale vážne to takto funguje. Len je ťažké nájsť vhodného partnera na opačnú stranu. Len láska nestačí. Hlavne tá, ktorá pramení v rozkroku

2 wixxie21 wixxie21 | 5. února 2017 v 9:12 | Reagovat

Jo, to dost sedí :) ale na druhou stranu, když ten druhý tuhle rovnováhu nerespektuje, nemá smysl, aby na mojí kře stál a raději si najdu jinou, nebo ho z ní shodím :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama