"If you can dream it, you can DO it."
-Walt Disney

RANDÍM, RANDÍŠ, RANDÍME

5. ledna 2017 v 11:21 | WiXXie |  Myslánka
Nemám ráda označení "rande". Jednak je to moc závazné, jednak si připadám, že je mi čtrnáct a jednak si vždycky vzpomenu na ten příšernej pořad, kterej v devadesátkách běžel na Nově se Slávkem Bourou a Markétou Mayerovou.
Na druhou stranu, když se dva lidi potkají někde v baru, nebo na ulici, vymění si kontakt a za pár dní se domluví, že se sejdou, rande to prostě je. A takové rande by mělo mít určitá pravidla. Neříkám, že je nutné je striktně dodržovat všechna, to by pak člověk nemyslel na nic jiného, než na to, jestli náhodou nedělá něco špatně a nemohl by se uvolnit a být sám sebou. Ale za mě jsou tři zlatý pravidla, který by se prostě dodržet měly.


Klasickou formou diskurzivní analýzy prováděné v mém okolí i mnou samotnou.... eh. No jo, no jo, nebudu používat rádoby chytrý cancy a rovnou to řeknu na plnou hubu. Prostě jsem nedávno byla na dvou rande (Dvouch randech? Dvách randetech? Hehe.) jedno bylo skvělý, jedno bylo... strašný né, to bych mu zase křivdila, ale skvělý prostě nebylo a nemám potřebu ho opakovat.

To, který bylo nebylo skvělý, začalo slibně. Na schůzku přišel s předstihem, já ku podivu včas. Prvních pár minut konverzace plynula přirozeně, samozřejmě jsme se zasekli na tématu psů a u kérek. Jak jinak.
Kameny úrazu byly tři: bývalá přítelkyně, vztahy s rodinou, placení.
O mrtvých jen dobře, totéž by mělo platit o bývalých. Na prvním rande by se ale bývalky neměly moc zmiňovat. Jasně, že každý má za sebou nějakou minulost a nějaké ty ex, ale ukazovat tetování se jménem bývalé, to na potenciální přítelkyni nepůsobí úplně dobře.
Vztahy s rodinou, pokud zrovna nechcete vychvalovat svoje rodiče, jak jsou úžasní, taky není úplně oukej. Zvlášť pokud se na to ten druhý vyloženě nezeptá. Neustále zmiňovat jak s váma rodiče vyjebali a, že tuhle větev své rodiny nemůžete ani cítit... na první rande fakt nic moc.
No a konečně placení.
Pravidlo: Nedovolte, aby u kasy při otázce: "platíte dohromady nebo zvlášť" byla trapná chvíle ticha, po které slečna MUSÍ říct: "zvlášť" (ačkoli by v tu chvíli nejradši celou trapnost dovršila tím, že by zatáhla i to, co jste měl vy).
Důvod: Nejsme zlatokopky, teda většina z nás ne. Chodíme do práce, účet za kilo nás fakt nezruinuje, ale pokud o ženě uvažujete jako o potenciální partnerce, pravděpodobně jí chcete CHRÁNIT (svými svaly) a ZABEZPEČIT (až bude jednou na mateřský s vašimi dětmi) a to se dělá penězi.
Vysvětlení: Když na první schůzce dopustíte, aby za sebe žena platila, dáte jí tím najevo nejenom, že nejste připraven na to ji zabezpečit, ale, že to ani nemáte v plánu a, že vlastně ženě nemáte moc co nabídnout.
Šance na další schůzku=0
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama