"If you can dream it, you can DO it."
-Walt Disney

(NE)FŇUKNA

9. listopadu 2016 v 8:11 | WiXXie |  Myslánka
Už asi měsíc mám ve svém "TO DO LISTU" položku "nalakovat si nehty". Už měsíc tuhle položku přesouvám ze dne na další den a pořád se to neplní.
Jenomže, i když už bych měla třeba ty dvě hodiny čas, klasicky je radši věnuju něčemu jinýmu, co má pro mě větší přínos. Teda ne, že reprezentativní ruce by nebyly přínosem, ale novej článek na blog je přecejen o něco lákavější. Zvlášť když se píše sám.

Klasicky vycházím z osobních zkušeností a zkušeností mých kamarádek v posledních dnech, týdnech. Nejprve mi ale dovolte řečnickou otázku: "Kdy se z chlapů staly ženský a z ženskejch chlapi???" Proč mám pocit, že mužství a ženství se prohodilo a z chlapů jsou ukňouraný hovada bez koulí, zatímco valná většina žen v mém okolí drží hubu a krok a postěžuje si maximálně tak na bolest kotníků po celém dni v lodičkách.


Kamarádka se nedávno zcela omylem a náhodně potkala v posteli s mým ex. Když jsem od ní získávala feedback a referenci, jen jsem přitakávala veškerému jejímu hodnocení: "jako jo, sex dobrej, ale když on tak strašně fňuká... furt a na všechno... furt říká, že chce umřít... když ti tohle řekne chlap po sexu, tak máš chuť mu to přání splnit. Celou noc na mě byl nalepenej a bezdůvodně vzdychal. Ráno jsem chtěla sex, on se chtěl mazlit a pak řekl, že jsem zranila jeho city, když jsem chtěla aby vypadnul... už to nešlo vydržet."
"Buď v klidu, po dlouhý době jsem se viděla s ABCD a taky kňourá. Pořád. Furt všechno problém a rodiče si ho nevšímaj a peníze, peníze, peníze, hlavně, že si koupil novou motorku, co nejezdí. Ještě aby si ho rodiče všímali, když je mu přes třicet a furt bydlí ve svým dětskym pokojíčku, protože utrácí za píčoviny. Vylezlo z něj něco jako, že by mě snad chtěl zpátky, ale co já s nim? Ani sebelepší postel a to, že je fakt krásnej, nezachrání to, když má menší koule než ty..."
A tak jsme jely dál a dál, až jsme prostě došly k tomu, že je snad lepší bejt sama, než s fňuknou. Nejradši bych natočila remake filmu "Nefňukej, Veverko" s názvem "Nefňukej, debile". Protože když je vám okolo třiceti a holku můžete pozvat maximálně tak na čaj, kterej u ní uvaříte. No je to prostě trochu málo... A to není jen o penězích, ale prostě o těch gestech a společných zážitcích. Pít kafe doma a koukat u toho na film můžete, když vám bude šedesát.
Znám fůru kluků, co jsou mladší, co sice bydlej u rodičů, třeba jsou i bez práce, ano, jsou citlivý, ale v životě jsem neslyšela půl slova o tom, že peníze, maminka se nestará, tohleto nejde, za to já nemůžu a podobný kecy. Na to totiž není nikdo zvědavej.

Když jsem se na tohle téma bavila s kolegou, kterému je okolo padesátky a je podle mě jeden z opravdických mužů, usoudil, že to bude možná tím, že dnešní mladí muži nemají mužské vzory. Nemají vzory ve svých otcích, nebo dědečcích a tak se nemají od koho učit, že být chlap znamená hlavně být pevná opora. Jak může být oporou někdo, kdo ve dne v noci kňučí jako malá holka kvůli tomu, že... proč vlastně??? Já sama nevidím v životě ani jednoho z kňouralů, reálnej důvod proč tak kníkají.

Ale naději neztrácím. Kluci okolo třicítky (kluci, protože to nejsou muži), ať si fňukají. Když se kouknu okolo sebe, na některé mladší ročníky, které mají v držbě moje kamarádky, mám pocit, že v těch nám rostou muži. A mnozí z nich jsou zatraceně skvělý.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama