"If you can dream it, you can DO it."
-Walt Disney

MŮJ ROK SE SILIKONAMA - část 4.

13. září 2016 v 15:18 | WiXXie |  Lajfstajl
Zase jsem to tu trochu flákala. Moc se omlouvám, ale spousta práce, škola. No, prostě jsem jen člověk a fakt jsem totálně nezvládala. Dnešní, čtvrtá část, se věnuje už možnosti mrknout se na prsiska vlastníma očima a taky proces hojení. Předchozí tři části k nalezení zde: první, druhá, třetí. Pátá bude za pár dní :)

PRVNÍ POHLED

Teprve až doma jsem měla konečně možnost sundat si podprsenku, poprvé se pořádně umýt a taky se na tu nádheru podívat. Musím podotknout hodně důležitou věc. Je to oteklý! Celý! Strašně moc! A dlouho! Jakmile si po operaci poprvý sundáte podprsenku, pravděpodobně se zděsíte a budete mít chuť řvát něco jako "kurva, já jsem Dolly Buster!" to je normální. Těsně po sundání podprdy jsem měla asi tak osmičky. Otok postupně splaskne a zhruba po dvou až třech týdnech už nemáte místo koz stůl, ale jenom stolek. Viz. první fotka, která je focena někdy v prvním týdnu po operaci. Jsou vidět ještě i čáry od fixy, protože přitlačit na kůži takhle blízko rány bylo nemyslitelné.
Úplně otok zmizí po cca dvou měsících. Bohužel, je to tak. Nevyplatí se proto kupovat si nějaký extra prádlo hned po operaci. Taky budete mít takový tři až čtyři týdny modřiny a krvavý fleky okolo stehů a bude vás bolet jakejkoli dotek.
Každá operace probíhá jinak, viděla jsem už spoustu umělých prsou a znám minimálně pět druhů jizev. V mém případě, kdy se jednalo o modelaci s augmentací, byl řez veden okolo bradavky a pak svisle dolů k žebrům. (Dále se dá silikon vložit pod sval, kdy se řízne pod prsem po obvodu cca 10-15 cm, viděla jsem i miniaturní jizvu jen okolo dvorce bradavky, to se zase vkládá pouze silikon nad sval, atd. Možností je opravdu mnoho, záleží na typu operace i na operatérovi jakou operaci provádí nejraději a co je podle něj nejlepší varianta.) Stehy jsem tudíž měla opravdu všude a bolely a tahaly.

PŘEVAZY

Kromě mého veselého povídání, taky stojí za zmínku nutnost převazů a mytí. Nevybrala jsem si pro operaci úplně nejpříhodnější dobu, ale ono to nikdy není úplně vhodný. V zimě musíte nosit bundu, v létě je hic, na jaře máte alergii, takže kejcháte, na podzim začíná škola, takže nemůžete meškat... Nicméně, jak všichni víme, léto 2015 bylo extrémně horké a v září tomu nebylo jinak. Člověk se potí jak blázen a ani čerstvé rány po operaci nejsou ušetřeny. Bylo tedy nutné prsa neustále omývat. Přímý proud vody na ně samozřejmě nesměl a tak jsme myly jen namočenou gázou. Po každém omytí následoval proces sušení, kdy jsem několik minut nehnutě ležela a čekala až kůže oschne. Používaly jsme s babi i fén na nejnižší stupeň, aby byl proces schnutí co nejrychlejší a prsa se zase zatáhla do podprdy a držely. Přes podprsenku jsem ještě měla speciální stahovací pás, který tlačil silikony dolů, tedy aby "přirozeně" padaly a nevyjížděly nahoru (bože, tuhle hrůzu jsem z hlavy už úplně vytěsnila).
To byla asi nejodpornější část, tuhle hrůzu jsem musela mít dva týdny a když pominu to, že to šíleně tlačilo na hrudníku, taky to odíralo vnitřní stranu paže, nasakovalo potem (vyprání bylo vcelku nemyslitelné, protože jsem bez tohohle mučícího nástroje nesměla být víc než deset minut během sprchy), takže fakt naprostá hitparáda.

LEHKÝ NÁVRAT K NORMÁLU

Po deseti dnech doma jsem mazala už do práce alespoň na pár hodin. Pracovala jsem ještě v redakci a musela jsem vykonat roznos novin po okolních prodejních místech. Pomohla mi tehdy maminka se kterou jsme společně připravily noviny. Samozřejmě jsem nesměla nic zvedat, takže jsem ji jen doprovodila a opět jsem se na další tři dny vrátila do postele, už u sebe doma, sama (díky bohu). Samozřejmě jsem nesměla zvedat ruce výš než k úrovni ramen (nějaké tři týdny), takže je dobré si všechno, co potřebujete, sundat dolů ještě před operací. Což o to, ono to JDE zvednout ruce, ale prostě nesmíte, riskujete, že se vám silikony hnou a uchytí se vám blbě.
Největší hardcore ovšem bylo mytí vlasů. To prostě sami neuděláte ani kdybyste se zbláznili.
Čtrnáct dní od operace už jsem začala chodit do práce úplně normálně a jakž takž jsem se o sebe postarala sama. Jediné, co jsem ještě nemohla, bylo vidět se s mým psem, ale to jsme napravily hned o pár dní později :)

KONTROLY A STEHY

Tohle netuším jak je u jiných plastik, ale já jsem chodila na kontrolu k panu doktorovi vcelku často. Zatímco mojí kamarádce týden od operace doktor řekl: "tak ať se vám to dobře zahojí" a stehy měla ty, co se vstřebají, já jsem pana doktora viděla častěji než maminku. Byla jsem u něj snad 5x během tří týdnů a pak ještě po měsíci, po šesti týdnech, po dvou měsících a po třech měsících.
Stehy mi byly vyndány po poměrně dlouhé době, tři týdny od operace. V dnešní době si říkám, jak rychle člověku uteče týden, ale když se hojíte po operaci, každý den je nekonečný. Samozřejmostí je pořád stahující podprsenka, kterou prostě nesmíte sundat nikdy a nikde. Spíte v ní, jíte v ní, děláte v ní všechno a to po dobu tří měsíců, ideálně byste v ní měla ještě další tři měsíce spát, ale to be honest, vydržela jsem jí nosit jen na noc asi tak měsíc, pak jsem jí měla na noc občas.

Na druhé fotce, která pochází z 15. 10, tedy přesně šest týdnů od operace, je stále ještě jasně viditelný otok, který je na levém prsu daleko daleko větší než na pravém. Částečně je to asi i natočením hrudníku při focení, ale tak obrovský rozdíl mezi prsy opravdu nemám.

WIXXIE RISKUJÍCÍ BLÁZEN

No a to bych nebyla já, abych zase nevyváděla nějaký p****iny, takže už 3. 10 jsem stála na startu u bežeckých závodů. Startovný jsem měla zaplacený někdy od května, tak jakýpak copak. Pan doktor si sice úplně nemyslel, že je to dobrý nápad, ale na kontrole jsem byla dva dny před tím, povolení mi nerad udělil, takže jsem si zaběhla prvních 5 km s novejma airbagama. Čas nic moc, nepřetěžovala jsem se a po závodech hned domů a ležet.
Návrat ke sportu může pomaličku nastávat zhruba po dvou měsících, ale je tím myšleno spíš to, že člověk může chodit na delší procházky a možná začít trošičku protahování. Nějaké krkolomnosti, jako je aerial hoop, pole dance, jóga (myšleno naplno) je dobré nechat až na dobu tři měsíce po o.

To je pro dnešek vše. V páté části se mrkneme na jizvy, návrat ke sportu, na pohmat i reakce okolí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hrobárka Hrobárka | Web | 20. listopadu 2016 v 1:15 | Reagovat

Fúha, takže to nie je taká sranda 8-O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama