"If you can dream it, you can DO it."
-Walt Disney

VADNÉ ZBOŽÍ

1. srpna 2016 v 9:09 | WiXXie |  Myslánka

Události posledních několika dní mě přivedly na mnoho myšlenek ohledně toho, jaké jsme my ženy slepice. A skutečně jsme!
Jsem žena! Miluju být ženou! Miluju sama sebe, ale jsem totální slepice, když přijde na muže.
Ono totiž je tady jedna záležitost a mám pocit, že je to nejenom můj problém, ale problém valné většiny nás žen. Žijeme ve světě kreténů. Ne všichni muži jsou kreténi, to samozřejmě ne, nehážu všechny do jednoho pytle, ale mnoho z nich je.
A teď vážně. Holky! Schválně začněte počítat chlapy, kteří se k vám někdy v životě zachovali hnusně, ublížili vám, ponížili vás, zneuctili vás, přiměli vás cítit se, jako kdybyste byla nula. Tak co, předpokládám, že ani nestíháte vyslovovat nahlas ta jména, jak vám jejich výčet vyskakuje z paměti.
A naopak. Kolik kluků se k vám chovalo hezky? Když nebudete počítat rodinu a kamarády od školy. Hm? Dva, tři? A co jste udělaly? Pravděpodobně jste se zamilovaly. Ono vlastně... dotyčnej se k vám nemusel ani chovat nijak extra hezky, stačilo, že se nechoval hned jako überzmrd, neignoroval vás a nevyjebal s váma v prvních hodinách, co jste ho znaly, a vaše jinak zničený srdíčko se rozbušilo, získaly jste pocit, že jste pro něj ta jediná, ta pravá a on pro vás. A to i navzdory tomu, že potom se třeba jako hajzl zachoval, ale bylo tam přece to, že zezačátku byl milej, hodnej, pozornej!!!
My ženy, které někdy někdo zničil a položil až na dno, přikryl hlínou a ještě si na ní zatancoval čardáš, jsme totiž hrozně přilnavé. O tom proč tomu tak je, se můžeme dohadovat. Na základě mých vlastních zkušeností a zkušeností mnohých mých kamarádek, které mají stejný "problém", se mi zdá, že problém je ve vztahu dívky a jejího otce. Ve chvíli, kdy máte milujícího otce, který vám věnuje potřebnou péči a učí vás to, že se k vám vždycky všichni musí chovat jako k princezně, je pravděpodobné, že jakmile někdo tohle pravidlo poruší, pošlete ho do háje na dvě doby.
A pak jsme tady my. Ten žalostný zbytek ženské populace, ten většinový zbytek ženské populace. K nám se tátové chovali buď nijak, nebo nás tak nějak nechali růst jako samorosty a nechali výchovu na mamince. Ne, že by nás neměli rádi, to nejspíš měli, ale neměli čas, nebo náladu, aby z nás vychovali princezny. A tak máme vlastně nulovou sebeúctu a jsme zvyklé na to, že se s námi zachází špatně a jsme ignorovány. Zvyklé a dovolujeme to. A tak, jakmile někdo projeví byť sebemenší zájem o naší osobu a starost o to, aby nám bylo dobře, vyložíme si to špatně. Většinou jako projev náklonnosti a nedojde nám, že to může být jen tím, že dotyčný muž je jen dobře vychován a je jen slušný. Ono narazit na slušně vychovanýho chlapa v našem věku je vcelku vzácnost.
Nesvádím tím vinu na naše rodiče. Na vině je spousta okolností. Musíme si taky uvědomit jaká byla politická situace, když se naše generace rodila. Ať chceme, nebo ne, Sametová revoluce zamávala s mnohými rodinami. Lidé se museli přizpůsobovat, měnit své životy a popravdě, na výchovu dětí moc času nezbývalo. Tvorba nějakých hodnot šla většinou stranou, protože bylo nutné rodinu zabezpečit hmotně. Naštěstí naši rodiče se postarali o to, že máme co jíst a kde bydlet, tudíž naše generace už může budovat ony kýžené hodnoty a předávat je posléze generaci následující. Našim dětem.
Dobré na tom všem je, že všechny tyhle věci se dají naučit a první důležitá věc je, uvědomit si to. Uvědomit si, že není normální, aby s váma chlap zacházel jako s hračkou, není normální, aby vás chlap ignoroval a absolutně není přípustné, aby si chlap myslel, že s váma může nějakým způsobem vyjebat.
Musíme se hlavně naučit rozlišovat mezi mužem, který je kvalitní a který není a tomu nekvalitnímu nevěnovat ani vteřinu svýho života. Naopak toho kvalitního zahrnovat úsměvy, milými slovy a možná i nějakou tou láskou, pokud se nám bude chtít. Ale nebude to mít zadarmo. Teprve až pochopí, že jsme princezny a, že jiné zacházení, než jako s princeznou není dovoleno.

OSOBNÍ OKÉNKO

My ženy totiž muže nepotřebujeme. Opakuju NEPOTŘEBUJEME a dost dobře se obejdeme i bez nich!!!! Když to vztáhnu na sebe, protože už je mi fakt totálně ukradený, kdo tenhle blog čte a co si o mně myslí, JÁ muže nepotřebuju. Jsem silná a skvělá sama za sebe. Samozřejmě mám fůru chyb a s některýma jednou bude hodně těžký koexistovat, ale mám i fůru pozitivních vlastností, navíc na sobě neustále pracuju a existuje jen velmi malé procento mužů, kteří jsou hodni toho, abych se na ně jen podívala, natož jim věnovala úsměv, nebo dokonce svůj čas a ti, kterým se této výsady dostalo/dostává, by si toho měli setsakramentsky vážit, protože to pro ně je obrovský kompliment a znak toho, že oni sami jsou úžasní muži. Muž je tady od toho, aby dal ženě pocit, že je princezna a princezna svým chováním z muže dělá krále. Ne prince, ale krále. Žena ze své podstaty totiž opravdu dokáže bez větších problémů žít sama.
Je ale rozdíl potřebovat a chtít. Vím, že muže nepotřebuju, ale chci ho. Chci jednou narazit na takového muže, kterému během chvilky dojde, jakou osobnost potkal. Nebude mít potřebu mě krotit, měnit, nebo zavřít do klece, ale ochočí si mě. Přiměje mě, abych sama povolila svojí sebekontrolu a abych pustila otěže svýho života a jednu z nich mu podala. Moc ráda se nechám životem vést od někoho jiného, ale zatím se neobjevil nikdo, kdo by tuhle směrnici pochopil a měl koule na to, zvládnout to.
Protože mě už konečně došlo, že já jsem princezna a se mnou se prostě bude zacházet jako s princeznou a ne jinak. A už znovu nepřilnu k chlapovi jen proto, že se stará o to jestli mi náhodou není zima. Takovýhle starání se, by totiž měla bejt samozřejmost. A pokud není, tak si představte, že na čele onoho hulvátskýho čeledína bez vychování a úcty k ženě stojí velkými svítícími písmeny nápis VADNÉ ZBOŽÍ a datum expirace, které se pravděpodobně shoduje s datem jeho narození.

P.S. - Mám pocit, že tahle rovnice neplatí pro ženy, které měly super dětství ve kterém by je vychovával milující otec, který je naučil vážit si sama sebe. Ale upřímně? Která z nás to měla??? A ty které ano, věšinou mají zase problematický vztah s matkou... Nikde to není dokonalé.

And ček dis!!! Facebook a Instagram.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 1. srpna 2016 v 9:26 | Reagovat

Také jsem byla zamilovaná do absolutního hajzla, po čase ale spadly růžové brýle a to byl konec :-?

2 wixxie21 wixxie21 | 1. srpna 2016 v 14:25 | Reagovat

Já jich mám na kontě hned několik. Pak i pár hodných kluků, kteří ale měli problém s komunikací a nebyli dostatečně vyspělí. Holt každý se v životě učí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama