"If you can dream it, you can DO it."
-Walt Disney

POWERSONGS a jejich power

4. srpna 2016 v 14:09 | WiXXie |  Lajfstajl
Kdo sportuje, dá mi za pravdu, že s hudbou to jde líp. Ať už běháte, jezdíte na kole, zvedáte váhy, zkoušíte se ušima dotknout kotníků a já nevím co ještě. Je fakt, že u některých sportů je poslouchání hudby trochu náročnější než u jiných. Třeba u cyklistiky je to, podle mého, spíš hovadina než dobrej nápad, ale znám i takové cvoky, kteří funí do kopce a u toho se pokoušejí zpívat text písničky, která jim zrovna hraje.
Každý z nás má jiný hudební vkus o tom vůbec nebudeme diskutovat, ale obecně jsem se tak zamýšlela nad tím, kterou hudbu má valná většina našeho člověčenství společnou, respektive kterou kapelu má rád skoro každý, nebo se mu k ní alespoň pojí nějaké vzpomínky třeba na dobu, kdy mu bylo -náct a zaručeně to pro něj musí být powersong, kdykoli začne ona písnička hrát. Dovolte mi vysázet sem čtyři, o kterých jsem přesvědčená, že nakopnou do zadku každýho, kdo už nemůže. A samozřejmě, jak je mým zvykem, přidat i osobní okénko s mými osobními powersongy.

3...2...1

OBECNÝ ŠLUPKY:

Neřikám, že jsem nějakej hudební fajnšmekr, nebo, že bych se snad považovala za odborníka. Můj hudební vkus sahá od grindu až po soundtracky k Disneyho filmům. Nicméně diskuze na podobné téma s několika kamarády, mi dala za pravdu, že tohle jsou opravdu ty nejvíc top songy pro mnoho lidí.Pro mě osobně nejvíc nakopávací song ever. To zpomalující tempo a táhlej zvuk skoro na konci, než se rozjede poslední třetina songu bejvá takovej signál, co asi zrovna teď dělá srdce, respektive dělalo by, kdyby bylo připojený na EKG. Jakmile zase začne song nabírat na obrátkách, ať nohy bolej jak chtěj, musíš zrychlit. Ideální umístit k běhání na začátek druhý půlky. Ověřeno praxí. Tahle záležitost nesmí chybět v žádným mým hudebním mixu k běhu.


Tak Rocky je snad jasnej, že jo. Kdykoli už nemáš sílu na další dřep, nebo si říkáš, že se otočíš a půjdeš domů, protože ten svůj point XY km prostě nedoběhneš a začne ti hrát tahle pecka, prostě musíš! A víš, že to zvládneš! Protože proč? Protože Rocky to taky nevzdal! Nikdy!


Furt Kofein sice nebyl žádnej sportovec, ale komu se nezvedne adrenalin, když začnou hrát první tóny týhle nesmrtelný skladby? Škoda, že se toho Kurt nedožil. Určitě by měl radost, že pomáhá tolika lidem, aby nedopadli jako on. Já jí sice u sportu neposlouchám, ale to jenom z jedinýho důvodu, asi by nevypadalo úplně dobře, kdybych běžela a u toho mlátila hlavou do stromů.


Cink cink, cingiling, cink cink. Holčička, co vypadá jako mrtvá, kope do zadku skoro takovou silou jako by byla John Coffey (teď myslim toho ze Zelený míle, ne tu kapelu). Jsem přesvědčená o tom, že i toho, kdo Prodigy rád nemá, musí tahle písnička postavit na nohy a přimět ho, aby se cítil, jako když mu někdo tluče do hlavy kladivem.


OSOBNÍ OKÉNKO

Ačkoli tři čtvrtiny z výše uvedených songů považuju i za svojí vlastní alfu a omegu ke sportu, přidávám ještě čtyři vyloženě osobní hudební záležitosti, který asi ne každej zná.Znáte to, někdy vám někdo ublížil, zlomil, dostal na kolena. Využili jste tuhle zkušenost k dobrýmu? Jestli jo, tak je to super! A tenhle song věnuju vždycky "s láskou" tomu, kdo za to mohl, při běhu vidím pod nohama dotyčnýho obličej, ve fitku si představuju jak mu hážu činku na ruku. Frank je boží!!!


Sice úplně nevim jak celej song vznikal, ale naprosto miluju ten nasranej zvuk basy na začátku. Z celýho songu čiší "láska" k rodnýmu městu a mě to prostě baví. Tuhle kapelu mám fakt ráda. Jejich muziku poslouchám dalo by se říct často a snad není písnička, která by mě nebavila. Jakmile se ve fitku potim a už už si řikám, že na to kašlu, stačí buď zmiňovanej song, případně Need For Speed (samozřejmě je to o autech) a zas se do toho musim opřít. Abych se necejtila jako Piece of Shit.


Cover původní kultovky od Run DMC. Originál je originál, ale stačí mi vybavit si klip a začnu se smát. Navíc miluju jejich zabarvení hlasu a dokonce i to, jak si Panzer šlape na jazyk, za mě power song jak vyšitej.


A bonus na závěr-song při kterým většinou končím. Zvýšim si na pásu rychlost na poslední čtyři minuty, než vydýchávám a na závodech na tuhle egoistickou věc dobíhám cílovou rovinku.


Prostě Love Myself je perfektní pro takovej ten konec, kdy už skoro vyplivuješ plíce a fakt si zasloužíš se pochválit.

Souhlasíte s mým výběrem powersongů, nebo ne??? Dejte vědět do komentářů. Ať už tady, nebo na FB stránce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama