"If you can dream it, you can DO it."
-Walt Disney

MŮJ ROK SE SILIKONAMA - část 1.

31. srpna 2016 v 14:50 | WiXXie |  Lajfstajl
Nikterak se netajím tím, že jsem byla dlouhodobě nespokojená se svým poprsím a nechala jsem si ho chirurgicky upravit. Pro mnoho lidí to byl jenom rozmar a zbytečnost. Nevymlouvám jim to. Sama vím nejlíp jak jsem se cítila dřív a jak se cítím teď. Je to nepopsatelný rozdíl. V článku, který bude vycházet na několik částí, bych vás ráda seznámila s mým osobním zážitkem. Z období před, během, ihned po operaci i dlouhodobě po operaci a jak jsem na tom s prsama teď, po roce.
Dlouho jsem přemýšlela zda přidávat i fotky, ale nakonec jsem došla k názoru, že prsou je na internetu habaděj, o jedny víc nebo míň už se to nezblázní. Je to kvůli informacím o chirurgickém zákroku, lidské tělo je zajímavé samo o sobě ve své rozmanitosti a moje prsa stály dost na to, abych je schovávala, takže směle do toho.

CO MĚ K TOMU VEDLO?

Když někomu řeknete, že jste si ani ne ve čtyřiadvaceti nechala operovat prsa, jedna z prvních otázek je: "a proč?" Proč? To je snadné. Protože, jak jsem psala už kdysi dávno, od roku 2011 jsem shodila něco okolo 25 kg. Kromě úbytku tuku všude po těle, mělo hubnutí za následek taky úbytek tuku v oblasti hrudníku, tedy zmenšení prsou. To by samo o sobě nebylo až tak hrozné. Jenomže, když se vám přednosti z velikosti F zmenší na velikost B, zůstane vám spousta kůže a málo tkáně. Měla jsem tehdy prsa jak po třech dětech a ačkoli jsem nikdy neslyšela půl slova negativní kritiky, styděla jsem se svléct i před sebou, natož před někým jiným.
K podstoupení operace jsem se rozhodla již dříve, začátkem roku 2014. Měla jsem tehdy už relativně dost zhubnuto, ale stále to nebylo to, co jsem chtěla, takže jsem si řekla "OK, dohubnu na 75 kg a půjdu do toho!" Přesně na 75 jsem sice nedohubla, ale rozhodnutí už padlo a v únoru 2015 jsem se rozhoupala alespoň ke konzultaci.

VÝBĚR KLINIKY

Výběr kliniky byl v mém případě poměrně jednoduchý. Přátelé mé kamarádky jsou majitelé plastické chirurgie a já sama jsem se s nimi několikrát setkala. Pan majitel i paní ředitelka jsou velice přítelští a milí lidé a nejen na základě předchozích zkušeností mé kamarádky jsem zvolila jejich kliniku Formé clinic a udělala bych to znova. Respektive udělám, až přijde čas na reoperaci.

JAK TO PROBĚHLO NA KLINICE

Primární pro každou pacientu by měl být výběr lékaře a konzultace s ním. Já jsem absolvovala konzultaci hned s dvěma lékaři, kteří operují ve Formé clinic a dala jsem jen a pouze na osobní dojem. Na klinice je několik lékařů se kterými jsem se setkala, všichni jsou velmi milí a přívětiví. S mým panem doktorem jsme probrali veškeré požadavky a představu, jak by měl výsledek vypadat. Původně byl můj záměr jen modelace (tedy úprava za pomoci skalpelu, bez výplně silikonem, respektive odříznutí přebytečné kůže). Pan doktor mi ale vysvětlil, že pokud provede tuto operaci, na 90 % budu za půl roku zpátky, že chci přifouknout a půjdu pod kudlu znovu, protože bych skončila s prsama velikosti A-B, což je pro někoho, kdo byl celý život mít skoro pětky, nepředstavitelné. Zvolili jsme tedy variantu modelace s augmentací.

KONZULTACE

Z první konzultace jsem tedy odcházela zahlcená informacemi a domluvená na druhou konzultaci v květnu. Potřebovala jsem si vše ještě jednou promyslet a naplánovat, kdy si budu moct dovolit marodit delší dobu. V té době jsem byla uprostřed studia vysoké školy, pracovala jsem, měla jsem spoustu koníčků a zájmů a vypadnout na dva až tři týdny z tohoto režimu, pro mě znamenalo katastrofu.
Při květnové konzultaci jsme se již dohodli na termínu 31. 8, o pár dní později jsem složila na klinice zálohu a makala jsem jako šílená, abych do konce srpna měla co nejméně kilo, protože jak mi pan doktor řekl, po operaci by člověk neměl nějak výrazně nabírat či hubnout, aby se prsa nepoškodila.
Ještě doplňuji, že pan doktor mě upozornil na fakt, že za 10-15 let mě nejspíš čeká reoperace. Nevím jak na jiných klinikách, ale dle zkušeností kamarádek, které mají také silikony, jim mnohdy lékař před zákrokem tuto informaci neřekl, nebo se o ní zmínil jen tak mimochodem. Pokud se o prsa dobře staráte, může se doba vyšplhat i na dvacet let, ale další operace potřeba pravděpodobně bude.

CENA

Samozřejmě každého zajímá cena zákroku. Nechci tu říkat přesnou částku, aby nedošlo k nějakému paušalizování, ale můžu říct, že částka za MOJE prsa se pohybovala do 80 000 Kč. Samozřejmě záleží, jako při všem, na individuálním požadavku, na použitém materiálu, na náročnosti operace. Jiná částka bude u slečny, která má košíček A a chce D, jiná částka bude u paní po čtyřech dětech, která chce z povislých F udělat pevná C. Každopádně, když si zajdete na bezplatnou konzultaci, na klinice jsou schopní říct vám částku téměř hned, třeba ne na tisícovku přesně, ale v takovémhle objemu peněz už se litr sem, litr tam ztratí.
Samozřejmostí také je, že modelace NEBO augmentace je levnější žáležitost, než modelace s augmentací, kterou jsem podstoupila já.
No a jak jsem slíbila, přidávám i svoje starý prsa :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hrobárka Hrobárka | Web | 20. listopadu 2016 v 0:58 | Reagovat

:))) vždy som bola zvedavá ako to je, díky za článok

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama