"If you can dream it, you can DO it."
-Walt Disney

VÝJIMKA Z VÝJIMKY

4. července 2016 v 21:37 | WiXXie |  Myslánka
Miluju slovo výjimka. Dává mi pocit výjimečnosti, protože, podle prof. Brabcové, jsme v prvním ročníku na hodině bohemistiky byli asi tři, co ho napsali správně. Sice tápu v čárkách, ale výjimku bych nikdy nenapsala špatně. Takže celou svou výjimečností při psaní slova "výjimka" se soustředím na to, abych dokázala výjimečně popsat i to, jak vidím výjimky v životě.

Kdo viděl film "Až tak moc tě nežere", nejspíš si vybavuje poučení, které z toho filmu, pro nás ženy, plyne. Parafrázovat by se dalo asi nějak takto: "Výjimky neexistují! Až na výjimky."
Pardon, ale je to pěkně debilní rčení, skoro stejně debilní jako "Nikdy neříkej nikdy" (právě jsi ho řekl dvakrát- © Lucie Macháčková) nebo "Moje předsevzetí je nedávat si žádná předsevzetí" (k tomu bych dala jen zmatný meme, ale nemám ho po ruce).
Nicméně výjimky existují. Ne, že bych pro to měla nějaké vědecké podklady a grafy, ale na základě diskurzivní analýzy, kterou my ženy provádíme téměř neustále (zní to líp, než, že plkáme o chlapech), jsem zjistila, že skutečně existují výjimky z výjimek a vlastně jsou docela časté.

Schválně! Každá z nás má zřejmě spoustu kamarádek, které jsou svobodné a ne a ne najít toho pravého partnera. Mezi těmito nešťastnicemi je zaručeně alespoň jedna kamarádka, která nemá problém se sexem na prvním nebo druhém rande. A právě tahle kamarádka má jinou kamarádku, která se s mužem vyspala na prvním rande a jsou spolu už tři roky. A proto věří, že se to stane i jí. Že mezi těmi desítkami a desítkami mužů se kterými vleze do postele okamžitě, se objeví ten jeden, který uvidí na první pohled její vnitřní krásu a zamiluje se do ní přesně tak jako ten kamarádčin princ, který u sebe nosí prstýnek už asi půl roku a čeká na vhodnou příležitost.

Ehm. Ne!

Já vím, že to bolí, vím, že to mrzí, vím, že je krutý to říkat. Zvlášť, když je to kamarádka, ale prostě to se nestane. Nemůže se to stát. Není možné, aby u někoho, u koho je sex na první/druhé schůzce téměř zvykem, přerušil tuhle linku tím, že v ní bude dál pokračovat. Takhle výjimky nefungují.

Proč to vyšlo oné kamarádky kamarádce? Protože u ní byla linka "tradice" jiná a ten sex na první schůzce byl výjimka. Proto to zafungovalo a funguje dál. Dokud máte nějakou svojí "tradiční" linku, ať už je jakákoli, nic zázračného se pravděpodobně nestane, když v ní budete pokračovat. Až když tu tradici porušíte, můžete možná očekávat kýžené ovoce. Ale vlastně ho ani nečekejte, protože když něco budete čekat, tak to nepřijde. Je to jako s menstruací. Stres a čekání všechno jenom zpožďuje a oddaluje.

Nechci tím říct, že holky, které se sexem otálejí dva měsíce, se mají hned vrhnout do jednonočních aktivit, to určitě ne, jen by měly začít dělat něco jinak. Anebo vlastně jo, jděte se ožrat a m**at jak o život. A holky, které moc často roztahují nohy, zamyslete se nad sebou a začněte používat antikoncepci ve formě ibalginu mezi koleny. Vim o čem mluvim. O mých one night stands, kdy jsem čekala, že "tentokrát to bude jiný", bych mohla psát celé elaboráty. (Vlastně... vždyť to dělám!!!)

Milé ženy, používejte hlavu a zamyslete se trochu nad tím, co děláte. Jak se seznamujete s muži, jak s nimi komunikujete, co jim dáváte najevo svými slovy a řečí těla. Jak se projevujete, a zamyslete se nad tím, proč žádný z vašich posledních deseti pokusů nedopadl jinak, než jen jako první nebo druhé rande. Zamyslete se nad tím, co opravdu od života chcete. Rozhodněte se a jděte si za tím. Soustřeďte se na to a věnujte tomu veškerou svou pozornost. Tím zase nemyslím abyste chodila celé dny jako háravá fena a slintala po každém chlapovi, který se na vás hezky podívá, jen proto, že už máte pocit, že chcete rodinu. Ale nebraňte se úsměvům a mějte oči otevřené. Ukažte, že jste žena. Vykašlete se na silácký kecy jako: "já všechno zvládnu sama."
Jo, zvládnete, super, šikovná. Ten chlap naproti vám to moc dobře ví. Možná o to těžší pro něj je, snažit se vás zaujmout, protože on ví, že ho nepotřebujete. Ale mějte aspoň tu slušnost a předstírejte, že se bez něj neobejdete. Vysílejte zprávu, že jste připravená se usadit (nebo, že chcete prostě jen randit a být obletována) a věřte, že se vám vaše přání vyplní. Ona síla pozitivního myšlení zní jako strašný klišé, ale od tý doby, co ho provozuju, mě nic nesere. Zato já seru všechny kolem sebe svojí dobrou náladou a úsměvem od ucha k uchu téměř 24/7.

A hlavně si pamatujte, že výjimky (ne)existují. Výjimečná jste vy! A zapříčiníte to jen a jen vy, že to další rande už neposerete, ale naopak přimějete onoho výtečníka, aby ve vás tu výjimečnou osobu viděl.

Taky lajkujte FB stránku a Instáč.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama